Haberler

Değerli Meslektaşlarım,

X. Kolorektal Cerrahi Hemşireliği Kongresi, 9-13 Nisan 2019 tarihleri arasında Antalya Regnum Carya Kongre Merkezi'nde, XVII. Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Kongresi ile eşzamanlı olarak gerçekleştirilecektir.

Hemşirelik mesleği, uzmanlaşma ve bakımda yaratılan fark ile varoluşunu güçlendirmektedir. Özel dallar; hemşirelikte derinlemesine bilgi ve beceri gelişiminde ve bakımın kalitesinin arttırılmasında anahtar rol oynamaktadır. Bu bağlamda Kolorektal Cerrahi Hemşireliği, mesleğimize güç katacak oldukça kapsamlı bir özel daldır.

Kolorektal Cerrahi Hemşireliği, ülkemizde oldukça genç bir alan olmasına rağmen ulusal ve uluslararası platformlarda önemli çalışmalara imza atmıştır. Onuncusunu düzenleyeceğimiz kongre programımızda; fistül yönetimi, inkontinans yönetimi, kolorektal cerrahi hemşireliğinde araştırma ve yayın süreci başlıklı kurslar, kolorektal cerrahi hemşireliği ve stoma ve yara bakım hemşireliğine yönelik paneller, konferanslar, interaktif olgu sunumları ve bildiri oturumları yer alacaktır. Güncel ve yenilikçi yaklaşımları içeren programımızla; alanında uzman ulusal ve uluslararası konuşmacılarla oldukça enerjik, akademik ve sosyal etkileşim içinde olma fırsatı bulacağınıza inanıyoruz.

Kolorektal Cerrahi Hemşireliği'ne emek veren ve emek vermek isteyen tüm meslektaşlarımızı aramızda görmekten büyük mutluluk ve onur duyarız. X. Kolorektal Cerrahi Hemşireliği Kongresi'nde bilgi ve deneyimlerimizi paylaşarak, birlikte güçlenmek üzere hepinize şimdiden hoş geldiniz diyoruz...

En içten sevgi ve saygılarımızla…

Doç. Dr. Zehra GÖÇMEN BAYKARA
X. Kolorektal Cerrahi Hemşireliği Kongresi Başkanı