Haberler

Değerli Meslektaşlarım,

Sizleri XVII. Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi ve X. Kolorektal Cerrahi Hemşireliği Kongresi’ne yönetim kurulu adına davet etmekten büyük bir gurur duyuyorum.


Kongremizi 9-13 Nisan 2019 tarihleri arasında, Regnum Carya Kongre Merkezi, Antalya'da gerçekleştireceğiz. Yönetim Kurulu; Sayın Dr. Uğur Sungurtekin’i kongre başkanı ve Dr. Ersin Öztürk’ü kongre sekreteri olarak görevlendirmiştir. Sizlerin de desteğiyle ufuk açıcı bir kongre yaparak ülkemizde kolorektal cerrahiyi daha ileriye taşıyacaklarından eminiz...

Temel ve ileri kolorektal cerrahi konularının irdelendiği ‘hasta odaklı’ tartışmalı toplantılarda önce sorun ortaya konulacak, araştırma verisinde son durum aktarılacak, doğru kararı almanın önemi vurgulanacak ve konuşmacı tecrübesiyle hangi yöntemi uygulamayı seçtiğini belirtecektir.

Takdirlerinizden 2017 kongresinin beğenildiğini ve verimli geçtiğini anladık. İnanın bu, yönetim kuruluna büyük bir güç ve sorumluluk vermektedir. Aynı heyecanla görevimize sarılarak “daha iyisini ve gelişmişini nasıl yaparız”ı çalışmaya başladık. Kolorektal cerrahiye merak duyan ve derneğimizi hep destekleyen sizlerin katılımıyla bu kongremizin de çok başarılı geçeceğine inanıyorum.

Japonlar herkesin bir ikigai*’si olduğuna inanır. Bazı insanlar kendi ikigailerini bulmuşken diğerleri hala arıyorlardır. Halbuki sabırlı bir arayış ve cesaret yeter! Sanırım bizler de ikigaimizi kolorektal cerrahide bulduk ve bu akışımızın gücü TKRCD’de birleşti.

Çok değerli meslektaşlarım; hiç acele etmeden çalışmalarınızı tamamlayın ve kongremizde sunun… Bu, kolorektal cerrahi bilimine bağlılığınızı hayata nakşeder.

Hepinize kongremizde buluşuncaya kadar sağlıklı ve mutlu günler diliyor ve saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Selman Sökmen
Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği Başkanı*anlamlı işlerle meşgul kalarak mutlu olma